Trochu hororu:-))

3. dubna 2008 v 16:17
Ahojík zlatíčka:-)))
Už od malička tak nějak tíhnu k nadpřirozeným věcem jako jsou duchové, celý spiritismu a hlavně mám ráda horory a psycho filmy..Příjde vám to ujeté??Trochu možná je, protože každý si četl před spaní normální literaturu a já Slimáky, Krysy a nejraději jsem měla Freddyho Kruegera - Noční můru v Elm Street. Nepustilo mně to doteď. Ráda se pořád podívám na nějaký kvalitní horor.
Zaujal mně
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Neville Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweenyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne zprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí...
Po filmu Střihoruký Edward opět má Johnny Depp nůžky,ale už není hodným stvořením které nechce nikomu ublížit.. Líbilo se mi to.. Zajímavá kombinace..muzikál a potoky krve:-)))
Producent Darren Lynn Bousman--tak tohoto týpka bych chtěla vidět..Vymyslet něco takového jako jsou
scény v tomto filmu.. To chce opravdu velkou fantazii, nebo být ujetý na lidskou bolest.Jednička je ještě procházka růžovým sadem...
Je neuvěřitelné, že to dalším dílem na intenzitě neubírá a poříd se na to dá dívat...
O třetí díle jsem už pochybovala..zbytečně:-)) Je to jeden z mála filmů na pokračování,který je díl od dílu lepší a vymakanější. Víc a víc tlačí na lidskou psychiku.
4.díl..:-))
Opět nezklamal!!! Nedoporučuji slabším povahám..Zvlášť jedna scéna je opravdu vyvedená..Takhle si představuji psycho film.. Dokonce je to film i k zamyšlení..Co všechno člověk vydrží...
Na tyto čtyři filmy koukejte zásadně hladoví!!!!
Mrtví se někdy vracejí. Stejně tak zrak. Někdy.

Sydney (Jessica Albaová) je od svých pěti let slepá a čeká ji osudový okamžik - transplantace očí. Vrátí se jí zrak?

Vrátí! Spolu se zrakem ale přichází něco dalšího: Halucinace (nejen zrakové!), předtuchy, strašidla, hrůza. A protože to všechno zažívá jen ona sama, nikdo kolem jí nevěří a všichni se ji snaží uchlácholit, že to je jen normální psychická reakce po tak náročném zákroku.
Pokud vám ještě před začátkem filmu nedojde, že Sydney vidí duše mrtvých, dojde vám to jistě nejpozději po deseti minutách. Bohužel, Sydney to dojde až téměř po hodině strašidelných bledých dětí a řvoucích stínů, díky čemuž film ztrácí většinu své scenáristické zajímavosti. Francouzské režisérské duo Moreau-Palud umí zkušeně komponovat záběry, pohrávat si s rozostřováním obrazu, klasicky béčkově diváka děsit bafajícími duchy (které skoro vždycky čekáte, ale přesto se jich skoro vždycky leknete) a čas od času přijít s nějakou párvteřinovou sekvencí.. Stojí za to, na to kouknout:-))))
Tak to bylo trochu kultury:-)) Kultury z mého pohledu:-))
Kissík Tamík:-))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama